Šolski center za pošto, ekonomijo in telekomunikacije Ljubljana – Srednja tehniška in strokovna šola

Predstavitev srednje šole

Šolski center za pošto, ekonomijo in telekomunikacije Ljubljana (ŠC PET) že od leta 1948 skrbi za razvoj strokovnega znanja na področju telekomunikacij, ekonomije in poslovanja. Šolski center danes združuje Srednjo tehniško in strokovno šolo ter Višjo strokovno šolo.

Na Srednji tehniški in strokovni šoli potekata programa ekonomski tehnik in tehnik elektronskih komunikacij. Prvi dijakom omogoča praktična znanja s področja ekonomije, financ in podjetništva, drugi pa jih usmerja v telekomunikacije, računalniška omrežja in digitalne tehnologije. Pouk poteka v sodobno opremljenih učilnicah, kjer dijaki povezujejo teorijo s prakso, ob tem pa se skozi praktično usposabljanje pri delodajalcih seznanijo z realnim delovnim okoljem ter pridobijo ključne kompetence za nadaljnjo kariero.

Ena izmed posebnosti šole je projekt športnih oddelkov ŠC PET, ki omogoča mladim športnikom, da uspešno združujejo šolske in športne obveznosti. S prilagoditvami urnika, individualiziranim pristopom in sodelovanjem s športnimi strokovnjaki šola dijakom športnikom zagotavlja optimalne pogoje za razvoj kariere – tako v športu kot v izobraževanju.

ŠC PET je prostor nenehnega razvoja, povezovanja in napredka. Dijaki imajo priložnost sodelovati v številnih nacionalnih in mednarodnih projektih, kot so Erasmus+, eTwinning in Ekošola, ki jim omogočajo izmenjave, delo na raziskovalnih projektih ter pridobivanje novih izkušenj. Šola spodbuja inovativnost, podjetniško razmišljanje in digitalne veščine ter svoje dijake usmerja k vseživljenjskemu učenju.

Število vseh profesorjev: 42

Spoštovane obiskovalke in obiskovalci naše spletne strani!

Na spletni strani predstavljamo delo na Srednji tehniški in strokovni šoli Šolskega centra za pošto, ekonomijo in telekomunikacije Ljubljana, ki ima večot 70-letno tradicijo.

Delo z mladimi je poslanstvo in izziv. Izzive pa si postavljamo celo življenje. Naši izzivi so povezani s tem, kako zagotavljati kvalitetno izveden učni proces, kako dijake čim bolj aktivno vključiti v pouk, kako slediti spremembam v družbi, kako ustvarjati pozitivne odnose ter ugled šole. Pri tem je zelo pomembno sodelovanje vseh deležnikov: dijakov, učiteljev in drugih zaposlenih, staršev ter zunanjih sodelavcev.

Številne interesne dejavnosti in projektno delo na področju ekonomije in telekomunikacij pomenijo nadgradnjo pouka, uporabno znanje in kompetence in so del vseživljenjskega učenja. Pohvalimo se lahko z aktivnim in uspešnim sodelovanjem v različnih nacionalnih in mednarodnih projektih, raziskovalni dejavnosti ter dobrimi dosežki na področju znanja in športa.

Na šoli se trudimo ustvarjati prijetno in pozitivno vzdušje. Pomembno je, da znamo prisluhniti, poslušati, razumeti in se pogovoriti. Prizadevamo si, da naši dijaki odrastejo v odgovorne osebe in s pridobljenim znanjem, izkušnjami ter izobrazbo lahko nadaljujejo študij oziroma vstopijo na trg dela.

Kaj vse se pri nas dogaja, boste ugotovili, če si vzamete čas in pobrskate po naši spletni strani ali če nas osebno obiščete. Veseli bomo, če postanete del naše zgodbe.

mag. Simona Zupančič, ravnateljica Srednje tehniške in strokovne šole

Foto & video utrip

 

Foto & video utrip

 

Predstavitev programov srednje šole

EKONOMSKI TEHNIK (SSI)

Trajanje programa v letih: 4

Pridobljen naziv: ekonomski tehnik/ekonomska tehnica

V času šolanja dijak pridobi znanja, ki jih potrebuje za razumevanje delovanja gospodarstva. Spozna se s sodobnim tržnim gospodarstvom, z organizacijo in poslovanjem podjetja, z marketingom, s finančnim trgom in finančnimi ustanovami, z nabavnimi, skladiščnimi in prodajnimi postopki, z osnovami računovodstva, z bančnimi in poštnimi storitvami itd. Program se zaključi s poklicno maturo. Po zaključenem šolanju se lahko ekonomski tehnik zaposli v podjetjih različnih velikosti, na bankah in drugih finančnih institucijah, na pošti, zavarovalnici, državnih in drugih upravah. Šolanje lahko nadaljuje na višješolskih in visokošolskih programih, z dodatnim predmetom na maturi pa tudi na nekaterih univerzitetnih programih.

Omejitev vpisa:

1. krog:

1. krog:

2. krog:

22/23

116

124

23/24

125

140

24/25

132

131

25/26

/

/

Izračunaj svoje število točk:

TEHNIK ELEKTRONSKIH KOMUNIKACIJ (SSI)

Trajanje programa v letih: 4

Pridobljen naziv: tehnik/tehnica elektronskih komunikacij

V prvem letniku šolanja dijaki pridobijo temeljna znanja s področij elektrotehnike. V višjih letnikih se v sklopu strokovnih modulov spoznajo s telekomunikacijskimi, računalniškimi in brezžičnimi omrežji ter napravami, ki so pomembne za prenos ter obdelavo informacij. Naučijo se osnov programiranja ter se spoznajo z marketingom in podjetništvom. Program se zaključi s poklicno maturo. Po zaključenem šolanju se lahko zaposlijo na področju montaže, vzdrževanja, razvoja in servisiranja telekomunikacij, računalniških omrežij ter naprav. Delajo lahko tudi na področju multimedijskih storitev. Šolanje lahko nadaljujejo na višješolskih in visokošolskih programih, z dodatnim predmetom na maturi pa tudi na nekaterih univerzitetnih programih.

Omejitev vpisa:

1. krog:

1. krog:

2. krog:

22/23

/

119

23/24

104

122

24/25

103

128

25/26

/

/

Izračunaj svoje število točk:

Novice srednje šole

Novice srednje šole 

Ojoj ...

… ta ustanova žal še nima virtualnega sprehoda.

Kontaktni podatki šole

Naziv kontaktaTelefonska številkaE-naslov
Tajništvo (01) 234 24 44 scpet@scpet.si
Računovodstvo (01) 234 24 52
Knjižnica (01) 234 24 14
TRR: SI56 01100-6030700426

Vodstvo šole

Marjana Plukavec

Direktorica Šolskega centra za pošto, ekonomijo in telekomunikacije Ljubljana

Simona Zupančič

Ravnateljica Srednje tehniške in strokovne šole

Vesna Janežič

Pomočnica ravnateljice

Pija Dolničar

Tajništvo

Uradne ure: ponedeljek - petek: 8.00 - 12.00

Hana Zega

Svetovalna služba - program ekonomski tehnik (vsi razredi, razen 1.a in 4.a)

Alenka Rakun

Svetovalna služba - program tehnik elektronskih komunikacij in program ekonomski tehnik (1.a in 4.a)
vir: https://www.scpet.si

Kako do nas?

Kako do nas?