Komunikolog - poklic

Komunikolog

Komunikolog nudi svetovanje za odnose z javnostjo, interno organizacijo in raziskovanje komunikacijskih procesov ter trženje.

Vse o poklicu

Vse o poklicu

Kakšna dela običajno opravlja komunikolog?

Komunikolog raziskuje razvoj in organizacijo komunikacijskih procesov. Pri delu preučuje različne vrste lokalnih ali mednarodnih medijev, kot so elektronski in množični mediji. Stalno se mora izobraževati, saj se komunikacijske in informacijske dejavnosti hitro razvijajo.

Delovni pripomočki:

Pri delu komunikolog uporablja programsko opremo na računalniku, s katero ureja informacije, predstavlja ideje in oblikuje besedila. Imeti mora tehnično znanje in znati uporabljati multimedijske naprave. Včasih delo poteka tudi na terenu, za namen pridobivanja informacij, za kar mora imeti snemalne in potne naloge ter akreditacije.

Kakšni so izdelki in storitve komunikologa?

Komunikolog pripravi projekt, v katerem sistematično predstavi ugotovitve samostojnega raziskovanja ali pa poda navodila za učinkovito komunikacijsko delovanje. Projekt oz. elaborat je lahko predstavljen v različnih medijih in multimedijsko oblikovan.

Kakšen tip človeka je najbolj ustrezen za poklic komunikologa?

Kandidat za delo je nepristranski in kritičen, radoveden in se zanima za raziskovanje družbe, pri delu pa upošteva in spoštuje etična merila, da ne pride do zlorab dejavnosti.

Poklic - komunikolog

Potrebna izobrazba,

znanja in veščine

Kakšne so poklicne nevarnosti pri delu komunikologa?

Zaradi sedečega dela za računalnikom je komunikolog izpostavljen poškodbam hrbtenice in okvari vida.

Kakšna je predvidena izobrazba za poklic komunikologa?

Kandidat za delo ima univerzitetno diplomo, pogosto pa se zahteva tudi opravljen podiplomski študij.

Kakšna znanja in spretnosti potrebuje za opravljanje svojega dela?

Komunikolog mora biti komunikativen, saj pri delu sodeluje z različnimi strokovnjaki z drugih področij in različnimi ljudmi. Poleg slovenskega jezika mora aktivno uporabljati in obvladati angleščino in vsaj dva tuja jezika. Zna uporabljati elektronske baze podatkov in ima tehnične spretnosti, pripravlja poročila za elektronske revije, spletne strani in javne predstavitve multimedijev.

Kakšne so potrebne psihofizične sposobnosti komunikologa?

Posebnih zdravstvenih zahtev za delo ni. Komunikologi se pogosto znajdejo v stresnih situacijah, v katerih se morajo znati hitro odzivati.

Kje se lahko zaposli komunikolog?

Delovna področja vključujejo trženje, interno organizacijo in raziskovanje komunikacijskih procesov in svetovanje za odnose z javnostjo.

Kakšna so delovna področja komunikologa?

Delovna področja vključujejo trženje, interno organizacijo in raziskovanje komunikacijskih procesov in svetovanje za odnose z javnostjo.

Kakšne so razmere za delo?

Delo komunikologa poteka v pisarni, v kabinetu, doma ali na terenu, odvisno je od razmer in je ustvarjalno ter samostojno.

Kakšne so možnosti zaposlovanja?

Komunikolog se lahko zaposli kot samostojni raziskovalec. Nudi interno organizacijo in raziskovanje komunikacijskih procesov, trženje in svetovanje za odnose z javnostjo.

S katero fakulteto lahko pridobim izobrazbo za opravljanje poklica?

Univerzitetna izobrazba družboslovne smeri, npr. Komunikologija – Tržno komuniciranje in odnosi z javnostmi ali Komunikologija – Medijske in komunikacijske študije na Fakulteti za družbene vede UL.

Smeri

Sorodni poklici