Če obstaja znamka čevljev, ki je preživela vse preizkušnje časa in spremembe na področju mode, je to nedvomno Converse. Njihove ikonične All-starke obstajajo že vse od leta 1917!
Težko je verjeti, da jih nosimo že več kot 100 let. In čeprav so bile sprva zasnovane za košarkarje, so danes še vedno nepogrešljiv kos v garderobi tako mladih kot odraslih.
Pravijo, da so tako priljubljene, da vsakih 43 sekund nekje na svetu prodajo par All-stark!
Zasnovane kot športni čevelj
All-starke so bile prvotno zasnovane kot športni čevelj – košarkarji so jih nosili vse do 60. let prejšnjega stoletja, ko so se pojavili usnjeni čevlji Adidas. Takoj so postale priljubljene zaradi udobja, ki ga nudijo in vzdržljivosti. Zaradi tega so sčasoma celo presegle svoj prvotni športni namen in postale simbol mode in individualnosti po vsem svetu.
Converse je prvotno izdeloval gumijaste škornje
Podjetje Converse, ki stoji za izdelavo All-stark, je prvotno prodajalo gumijaste škornje, vse dokler niso oblikovali ikonične superge, ki so za vedno spremenile njihovo usodo.
Chuck Taylor
Superge, ki jih imenujemo tudi Chuck All-Star so dobile ime po košarkarju Chucku Taylorju. Ta se je tako navdušil nad njimi, da je svoj prosti čas preživljal s prodajo legendarnih superg.
Barvne možnosti
Converse je šele leta 1966 v ponudbo uvedel različne barvne možnosti, pred tem so bile All-starke na voljo le v črno-beli verziji. Prav tako so na začetku bile na voljo le v visoki različici, nizke All-starke so poslali na trg šele leta 1962.
Edinstven izraz sloga
V petdesetih letih prejšnjega stoletja so All-starke postale priljubljene med številnimi subkulturami – posvojili so jih punkerji, rokerji in umetniki ter vsi tisti, ki so želeli izraziti svoj edinstven slog.
Prepoznavni detajli
Izdelane so iz kakovostnega platna in imajo gumijast podplat ter belo šivano obrobo, ki je postala ena izmed njihovih najbolj prepoznavnih lastnosti.
Skorajšnji bankrot
Leta 2001 je bil Converse skoraj za vedno izgubljen in je zaradi priljubljenosti novejših blagovnih znamk razglasil bankrot. Rešil jih je Nike, ki je zdaj večinski lastnik podjetja.